НПЦ створено в рамках державної програми оновлення матеріально-технічної бази закладів професійної (професійно-технічної) освіти на виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 27.02.2018 р. №206.

Навчальний заклад, на базі якого створено НПЦ, вибрано не випадково.

Кам'янське ВПУ має ліцензію на надання освітніх послуг у сфері професійно-технічної освіти з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації за абсолютною більшістю професій зварювального виробництва. Щороку навчальний заклад випускає більше 80 молодих фахівців-зварників (в тому числі 15 техніків-технологів зі зварювання). Близько 50 осіб щороку підвищують наявну кваліфікацію зварника, або перенавчаються на професії зварювання. Наявна навчально-матеріальна база зварювання (три майстерні: ручного дугового зварювання - 15 робочих місць, газового зварювання - 8 робочих місць, механізованого зварювання - 5 робочих місць) та потужний педагогічний персонал методичної комісії зварювального виробництва гарантували порівняно високу якість підготовки зварників. Так,учні-зварники училища є переможцями або призерами усіх всеукраїнських конкурсів зварників останніх років. Але, на жаль, навчання здійснювалося на здебільшого застарілому обладнанні ще радянських років випуску, в той час як обладнання на промислових підприємствах зробило декілька кроків вперед.

На придбання новітнього зварювального обладнання Центру Зварювання училищем використано більше 2 млн. грн. з державного бюджету України. За ці кошти придбано 16 одиниць новітнього зварювального обладнання Європейських виробників. В училищі додатково обладнано майстерню аргонно-дугового зварювання на 11 робочих місць, осучаснено та розширено до 11 робочих місць майстерню механізованого зварювання. Створено новий навчальний кабінет технології механізованого зварювання. Ремонт та оснащення кабінету здійснено за рахунок коштів обласного бюджету. З метою економії матеріальних ресурсів на початковому етапі підготовки зварників лабораторію з віртуальними тренажерами-емітаторами зварювальних процесів.

Створення навчально-практичного Центру здійснювалося за підтримки промислових підприємств. Так, ПАТ "Дніпровський металургійний комбінат" розробило проект нової майстерні механізованого зварювання та здійснило ремонт приміщення під неї, витративши на ці цілі більше 150 тис. грн.

Наявність в Дніпропетровській області сучасного центру підготовки зварників дозволить перенавчити працівників закладів професійної освіти роботі на сучасному обладнання, підвищувати кваліфікацію працівників промислових підприємств та дозволить здійснювати випереджувальне навчання трудового потенціалу.

Відкриття Центру відбудеться за участі департаменту освіти і науки облдержадміністрації, навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області, департаменту з гуманітарних питань Кам'янської міської ради, провідних підприємств міста.

Після відкриття Навчально-практичного центру зварювання буде презентовано Центр підготовки електромонтерів, створений в навчальному закладі за рахунок коштів спеціального фонду.