ВІКТОРІЯ І ВАЛЕРІЯ: ДВІ ДОЛІ ТА СТЕЖИНА ОДНА

(ViVa! Вікторія і Валерія!)


Кам’янське вище професійне училище відоме у місті не тільки як кузня професійних робітничих кадрів металургійної та машинобудівної галузей, але й тим, що в ньому навчаються гарні, розумні, талановиті дівчата.

Сьогодні розмова піде про двох із них.

Вікторія Соловйова та Валерія Лисицина – одні з найяскравіших зірочок навчального закладу. Тільки-но вони з’явились у нашому училищі – наче сонечко осяяло кожен його куточок! Радісні, веселі, доброзичливі, завзяті, запальні. Дуже схожі одна на одну. Але в кожної з них своя життєва історія.

Вікторія народилась і виросла у звичайній українській родині, де велика увага приділялась вихованню дітей. З дитинства росла наполегливою, завзятою, прагнула до знань, а тому вже у 6 років навчилась читати і писати. Після закінчення 9 класу школи № 26 перед дівчиною стало питання вибору майбутньої професії. І тут знову на допомогу прийшла родина, бо цінується в ній робітнича професія. Адже тато, Станіслав Феліксович, 19 років працює електромонтером на ПАТ «ДМК». Мама, Світлана Олександрівна, – колишня кранівниця, випускниця нашого училища, а тому й порадила доньці йти до ВПУ і опанувати робітничу професію.
Потрапивши до приймальної комісії навчального закладу, Вікторія розгубилась від різноманіття пропозицій: електромонтер, машиніст крану, верстатник, зварник. І знову поруч були батьки з порадою продовжити династію й обрати професію кранівника.

І ось вже протягом трьох років Віка справно опановує секрети професії «Машиніст крана металургійного виробництва», бере участь у конкурсах професійної майстерності. «Цілеспрямована, зосереджена, наполеглива», – так говорять про ученицю викладачі й майстри виробничого навчання. Вона завжди попереду, завжди перемагає. «Де Вікторія, там перемога!», – жартують її одногрупники. Свій літературний талант, творчу натуру вона протягом навчання розвивала на уроках літератури, історії. Адже учениця є активною учасницею та переможницею різних заходів, олімпіад, конкурсів, які проводяться не лише в училищі, а й в області серед учнів ПТНЗ. «Я завжди із задоволенням брала участь не лише в конкурсах професійної майстерності, а й у змаганнях з екології, української мови і літератури, історії. Ці предмети мені подобаються ще зі школи. А перемагати у конкурсах, бути впевненою у своїх знаннях, у своїй перемозі мені допомагають мої педагоги-наставники: Присвітла Л.В. та Найда Н.В. – майстри виробничого навчання, Мартинова І.А. – викладач спецтехнології, класний керівник, Звірко Т.М. – викладач української мови і літератури, Плоха Т.В. – соціальний педагог.», – так із гордістю говорить Віка.

Нещодавно Вікторія Соловйова прийняла участь міському конкурсі «Міс Весна – 2017». Приємно вразивши аудиторію своєю ерудицією, вмінням триматись, театральним талантом, отримала титул «Міс Чарівність».

Дещо по іншому складалось життя Валерії. Провівши дитинство у місті Дніпропетровську, Лєра разом з мамою та бабусею переїхали до Дніпродзержинська (нині Кам’янське). І тут дівчину спіткала біда: вона залишилась без найріднішою в світі людини – мами. Оговтатись від тяжкої втрати їй допомогли прийомні батьки, Світлана Анатоліївна та Андрій Ярославович, які й стали її провідниками у світ професії. Працюючи на ПАТ «ДМК» і будучи впевненими, що робітнича професія «годує всіх», вони рекомендували дівчині вступити до училища і навчатись професії «Машиніст крана металургійного виробництва».

І ось у Валерії з’явилась нова родина. «Училище моє, рідне, професійне!», – співає дівчина з училищної сцени під час своїх численних виступів разом із друзями, яких зустріла саме тут. Училище стало для Лєри рідною домівкою, а педагоги – справжньою дружною сім’єю.

«Дівчина з характером! Командир. Організатор.», – так говорять про Валерію. Але саме такий характер, сумлінність, дисциплінованість і лідерські якості допомагають дівчині в житті. Два роки поспіль Лєра була стипендіатом міського голови, обласним стипендіатом, нагороджена Подякою міського голови за особистий внесок в реалізацію державної політики в Дніпропетровській області.

Дівчина є постійною учасницею різноманітних громадських заходів, що проводяться у місті, заохочує та агітує інших учнів до суспільно-корисної діяльності, є активною учасницею організації якісної еколого-просвітницької діяльності серед молоді та сприяє залученню учнів до практичних природоохоронних заходів. Не забуває Валерія і про «братів наших менших»: опікується долею тварин і співпрацює з міською організацією захисту тварин.

Не дивлячись на різні життєві ситуації наших героїнь, можна сказати, що їх об’єднує багато спільного: навчаються в одній групі за однією професією, привертають увагу педагогів та друзів своєю наполегливістю, завзятістю, бажанням пізнавати нове. Саме в училищі дівчата проявили свої лідерські якості й очолили волонтерських рух, увійшли до складу активу учнівського самоврядування.

Необхідно додати, що протягом трьох років дівчата є активними учасниками гуртка художньої самодіяльності. Вони підкорюють серця учнівського та педагогічного колективів училища своїми талановитими виступами у якості акторів та танцюристів. Валерія – солістка вокально-хореографічної студії «Сяйво», без якої не відбувається жоден захід. Вікторія – провідна акторка театральної студії «Стоп-кадр», яка талановито виконує сценічні мініатюри, яскраво втілює на сцені задуми постановників.

Безперечно, божества Аполон, Гефест та чарівні Музи торкнулися дівчат своїми долонями та наділили їх своїми талантами.

Наша розповідь про такі різні, але такі схожі одна на одну дівчачі долі добігає кінця. В цьому році Вікторія і Валерія закінчують навчання у Камянському ВПУ. Та ми сподіваємось, що дівчата отримають вищу освіту, повернуться до рідного навчального закладу і разом з нами будуть виховувати майбутні покоління професіоналів.

ViVa! Вікторія і Валерія!

Прес-центр Кам’янського ВПУ


Соловйова Вікторія, 1998 року народження, учениця ІІ курсу за професією «Машиніст крана металургійного виробництва».
Вікторія наполегливо оволодіває знаннями як теоретичного, так і практичного навчання. Систематично бере участь у різних конкурсах та олімпіадах, де неодноразово посідає призові місця.

Вона є призеркою Всеукраїнської олімпіади з екології (2015р. – І місце в ІІ етапі серед учнів ПТНЗ; 2016р. – ІІІ місце в ІІІ етапі олімпіади); обласної олімпіади з української мови і літератури та Міжнародного конкурсу української мови імені Петра Яцика (2015р. – І місце та ІІ місце в ІІ етапі олімпіади та конкурсу серед учнів ПТНЗ).

Вікторія – активна учасниця художньої самодіяльності, голова волонтерської спілки навчального закладу.

Півник Єлизавета – учениця групи з професії «Машиніст крану металургійного виробництва». Переможниця училищної олімпіади з української мови та літератури.

Здобула І місце в обласному конкурсі з української мови та літератури серед професійно-технічних закладів та 5-те місце в третьому етапі обласної олімпіади серед шкіл, гімназій, ліцеїв.

Приймала участь у І та ІІ етапах Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім.. Т.Г.Шевченка.

Член збірної команди училища з настільного тенісу. Чемпіонка міста та Дніпропетровської області з настільного тенісу серед учнів системи професійно-технічної освіти.

Евич Назар – учень групи на базі професійно-технічної освіти. Здобуває кваліфікацію «Молодшого спеціаліста» з напряму «Зварювальне виробництво» .

Лауреат обласного фестивалю художньої самодіяльності «Фестивальний дивограй профтехосвіти» в номінації «Вокальне мистецтво», приймає активну учать у творчому житті училища.

Абсолютний Чемпіон Дніпропетровської області з гирьового спорту серед учнів системи професійно-технічної освіти.

Сумський Станіслав – учень групи з професії «Помічник машиніста тепловоза».

Лауреат обласного фестивалю художньої самодіяльності «Фестивальний дивограй профтехосвіти» в номінації «Вокальне мистецтво», приймає активну участь в творчому житті училища.

Кідишко Ілля – учень групи з професії «Помічник машиніста тепловоза».

Переможець ІІ етапу конкурсу фахової майстерності з професії «Слюсар з ремонту рухомого складу».

Учасник Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів ПТНЗ з професії «Слюсар з ремонту рухомого складу».

Гробко Антон – учень групи з професії «Електрогазозварник»

Лауреат обласного фестивалю художньої самодіяльності «Фестивальний дивограй профтехосвіти» в номінації «Вокальне мистецтво»

Колєснікова Олександра – учениця групи з професії «Верстатник широкого профілю». Переможниця училищної та обласної олімпіади серед учнів системи професійно-технічних навчальних закладів з екології. Здобула ІІІ місце у третьому етапі Всеукраїнської олімпіади з екології серед учнів навчальних закладів Дніпропетровської області.

Пасенко Едуард – учень групи з професії «Помічник машиніста тепловоза». Член збірної команди училища з настільного тенісу,

Чемпіон міста та Дніпропетровської області з настільного тенісу серед учнів професійно - технічних навчальних закладів

Лежньова Ірина – учениця групи з професії «Машиніст крана металургійного виробництва». Переможниця училищного та обласного конкурсу з української мови ім.. Петра Яцика серед професійно-технічних навчальних закладів, та учасниця третього етапу обласного конкурсу серед шкіл, гімназій, ліцеїв (12-те місце).

Остроушко Євген – учень групи з професії «Верстатник широкого профілю». Переможець училищної олімпіади з математики.

Здобув ІІІ місце в обласному конкурсі з математики серед учнів професійно - технічних навчальних закладів

Черненко Катерина – учениця групи з професії «Оператор комп’ютерного набору помічник секретаря». Переможниця училищної олімпіади з інформатики. ІІІ місце в обласному конкурсі WEB–дизайну. Переможниця обласного конкурсу художніх та фоторобіт серед учнів професійно – технічних закладів «Небезпеки майбутнього» у номінації «Краса природи, яку знищує людина»

Різник Олексій – учень групи на базі професійно-технічної освіти. Здобуває кваліфікацію «Молодшого спеціаліста» з напряму «Зварювальне виробництво» . Переможець училищного конкурсу художніх робіт екологічного спрямування.

Переможець обласного конкурсу художніх та фоторобіт серед учнів професійно – технічних закладів «Небезпеки майбутнього» у номінації «Краса природи, яку знищує людина»

Команда з баскетболу Дніпродзержинського вищого професійного училища, здобули ІІ місце в обласній спартакіаді серед учнів системи професійно – технічної освіти. Склад команди:
- Сердюк Владислав
- Котов Іларіон
- Мамедов Антон
- Чубенко Сергій
- Хижняк Денис
- Кабанчук Микита
- Федоренко Олександр


Команда з волейболу - Чемпіони міста та призери Дніпропетровської області сере. Склад команди:
- Катасонов Станіслав
- Мажура Юрій
- Патлатюк Максим
- Керилов Максим
- Стадніков Дмитро
- Бережной Костянтин
- Гукало Андрій
- Ватуля Олександр