Інформаційно-бібліотечний центр

Інформаційно-бібліотечний центр Дніпродзержинського вищого професійного училища – структурний підрозділ навчального закладу, що здійснює освітньо-просвітницьку, гуманістично орієнтовану на потреби конкретного користувача інформаційну діяльність з широкого спектру галузей, знань. Його діяльність інтеграново в навчально-виховний процес, метою якого є підготовка сучасного висококваліфікованого, конкурентоспроможного робітника з високим рівнем культури, творчої людини та самодостатньої особистості.

Пріоритети в роботі: сприяння навчально-виховному процесу, доступ до новітньої інформації, збереження фонду, особистісний підхід, інформаційно-бібліографічне обслуговування.
Місія бібліотеки: освітянська, гуманістична, культурне збагачення
ІБЦ ДВПУ пропонує: допомога в доборі книг, різноманітну літературу для навчання і самоосвіти, довідкову літературу, ІНТЕРНЕТ.
Структура ІБЦ: абонемент, читальна зала, книгосховище.
Ресурс абонементу: майже 35 тисяч примірників різногалузевої літератури, 2 персональних комп,ютера, з під,єднанням до Інтернет, довідково-бібліографічний апарат, виставки, майже 700 користувачів щорічно.
Ресурс читальної зали : 30 посадкових місць, телевізор, ДВД-програвач, відеомагнітофон.
Книгосховище: 35 тисяч примірників книг, більше 30 найменувань періодичних видань.
Принципи наочності в бібліотеці: сучасність, мінімалізм, високий естетичний рівень. З метою формування засад загальнолюдської культури, виховання гарного смаку, долучення користувачів до кращих зразків загальнолюдської культури.

Вибір підручників для 11 класу protokol.rar [774,85 Kb]


Довідковий апарат бібліотеки складається:електронний каталог, систематичний каталог, систематична картотека статей, картотека законодавчих актів, нових надходжень, літературних діячів, «Золоті розсипи», реєстраційна картотека газет та журналів.

ІБЦ є учасником масових заходів, міжнародних презентацій, виставок і семінарів, педагогічних хвилинок і нарад, тижнів професійної майстерності.

Василець Юлія Володимирівна portfolio.rar [5,15 Mb]

Вибір електронних версій оригінал-макетів підручників

Постійнодіючі та змінні виставки:
Братерські зв,язки непорушні,
Нові педагогічні технології,
Героічні сторінки історії
Україна: шлях в незалежність
Ретроспектива поглядів
Зверніть увагу!: інформ.стенд
БІБЛІОГЛОБУС: інформаційний бюлетень

Інформаційно – бібліотечний центр Кам’янського ВПУ : напрямки роботи за вересень

З нагоди відзначення 30 вересня професійного свята - Всеукраїнського Дня бібліотек – в інформаційно – бібліотечному центрі Кам’янського вищого професійного училища облаштовано систему тематичних полиць з питань розвитку бібліотечної справи, її сьогодення та пропаганди читання серед користувачів різних категорій. «Толерантна книжкова полиця» представляє добірку рекомендаційних бібліографічних списків літератури та періодики, що відображають різні напрямки та уподобання читаючої аудиторії. Експозиції тематичних поличок з бібліотечної справи користувачі мають змогу переглянути на абонементі та в читальній залі. З початком нового навчального року проведено низку просвітницьких, культурологічних заходів для учнів нового контингенту. Уроки бібліотечно – бібліографічної грамотності серед учнів першого курсу пройшли під гаслом :

«Читай! Формат не має значення! Це сучасно та креативно!


Олесь Гончар


На вшанування пам’яті та до ювілею - 100-річчя з дня народження видатного українського письменника, публіциста, громадського діяча Олеся Терентійовича Гончара , діяльність якого тісно пов’язана з Дніпропетровщиною, ІБЦ Кам’янського вищого професійного училища надає своїм користувачам можливість широкого ознайомлення з творчим доробком автора, електронним контентом з літературознавчих аспектів діяльності автора, рекомендаційними списками та виданнями творів автора різних років. Експозиція має корисні посилання на електронні сайти провідних бібліотек України з означених питань творчості О.Гончара. Переглянути літературно – художню виставку «Олесь Гончар – письменник, воїн, громадянин» та ознайомитись з її матеріалами можна в читальній залі бібліотечного центру.


Василь Сухомлинський


Двадцять восьмого вересня педагогічна спільнота України відзначає 100- річний ювілей видатної в світовій педагогіці людини – Василя Олександровича Сухомлинського. Все своє життя він присвятив освіті, служінню гуманістичній справі – вихованню та навчанню дітей. «Серце віддаю дітям» - під такою назвою до уваги користувачів бібліотечний центр Кам’янського вищого професійного училища створив історико – публіцистичну виставку, яка охоплює матеріали про етапи життєвого становлення , стиль та методику викладання , специфіку роботи з дітьми. Виставка пропонує користувачам ілюстративний матеріал, цитати автора тощо. Представлені матеріали є досить доречними для формування та становлення особистісної освітньої траєкторії сучасного молодого викладача. ІБЦ КВПУ запрошує до бібліотечного центру та перегляду виставок!Звіт
про бібліотечно – бібліографічні уроки
інформаційно – бібліотечного центру
Кам’янського вищого професійного училища


Щорічно, з початком нового навчального року інформаційно – бібліотечний центр КВПУ проводить цикл уроків з бібліографічної культури та медіаграмотності для учнів першого курсу. На початку жовтня ІБЦ відвідали групи майбутніх кранівників, залізничників, верстатників, електромонтерів та електрогазозварників – МКМ 9/17, ПТМ 9/17, ВШП 9/17, Е 9/17, ЕГЗ 9/17. Слайдова презентація бібліотеки , оглядова екскурсія до абонементу, читального залу і книгосховища бібліотечного центру стали своєрідними «родзинками» проведених уроків. Для уявлення про ресурси та можливості ІБЦ учнів ознайомлено із структурним складом фонду, переліком періодичних видань цього року, електронними надбаннями кафедр і спільними розробками викладачів та бібліотечного центру. Під час бібліотечного уроку учні самостійно створили записи у власному читацькому формулярі - відбулась їх посвята в читачі. Завершено бібліотечний урок віршами про книгу, писемне слово та його видатну роль у житті людини.

Завідуюча інформаційно – бібліотечним центром КВПУ

Василець Ю.В.

З нагоди початку 2015-2016 навчального року в інформаційно-бібліотечному центрі ДВПУ створено нові виставки експозиції:

1) «Величній Перемозі присвячено…» до 70-річчя завершення Другої Світової війни;

2) «ДВПУ святкує ювілей» : до 90-річчя з дня заснування училища (листопад);

3) з метою популяризації науково-природничих знань та технічної творчості молоді тематична полиця «Книжкова шафа покоління NEXT».

Електронний банк доповнено тематичною картотекою «Патріотичне виховання в ПТНЗ», яка відображає новинки надходжень і публікацій в пресі з даної тематики.

Напередодні Дня працівників освіти та Всеукраїнського Дня бібліотек – 30 вересня – у інформаційно – бібліотечному центрі нашого училища стартувала акція «Подаруй книгу до бібліотеки», яка знаходить мільйони прихильників у світі в рамках бук - кроссінгу. Акція має на меті популяризацію читання серед молоді, виховання культури роботи з книгою та опанування кращих зразків творів художньої літератури .

«Не залишайся байдужим, бери до рук Книгу ! Читати – це креативне і сучасно!»– під таким гаслом в ІБЦ пройшла низка уроків бібліотечно – бібліографічної грамотності для учнів першого курсу. На уроках відбулась презентація бібліотеки та оглядова екскурсія її залами, здійснено перегляд виставок і тематичних полиць до знаменних дат, розглянуто Правила користування училищною бібліотекою та її ресурсами.

Зацікавлення викликали експозиції : «Михайло Грушевський: з Україною в серці», «Іван Франко – трибун народний, пророк – ватаг, ратай – співець », «2016 – Рік Державотворення », якими до нового навчального року облаштовано абонемент та читальну залу. З метою психологічного розвантаження учнів за творами О.Вишні, Д. Джерома, українських гумористичних творів створено «Толерантна книжкова полиця»
Інформація про заходи ІБЦ Дніпродзержинського ВПУ
січень 2016 року


Цікавим та змістовним виявився початок другого навчального півріччя в інформаційно – бібліотечному центрі ДВПУ : так, позитивним стало Свято Обіймів, проведене в училищі 21 січня. Учні завітали до бібліотеки з гарним настроєм, відбувся обмін враженнями та невеличка фотосесія.


22 СІЧНЯ Україна відзначала величне свято - ДЕНЬ СОБОРНОСТІ. До цього дня в ІБЦ ДВПУ облаштовано тематичну історико – літературну виставку, де розміщено матеріали про історію свята, етнографічні та краєзнавчі матеріали, поетичні твори письменників про Україну.Святкування ювілею І. Франка

З метою відзначення у 2016 році ювілею Івана Яковича Франка, в ІБЦ ДВПУ розроблено «План заходів» згідно Наказу Президента України №68 від 8 грудня 2015 року. У січні в читальній залі училища облаштовано літературно – художню виставку за творами Каменяра під назвою

« Іван Франко – трибун народний,

Пророк – ватаг, ратай – співець»

М. Вороний

До уваги користувачів складено рекомендаційний бібліографічний огляд літератури «Художня проза та поезія Івана Франка». План святкових заходів розраховано на весь ювілейний рік, впродовж якого відбудуться:
а) ілюстративна експозиція малюнків за творами Каменяра;
б) «Франківські читання» у читальній залі ІБЦ спільно із кафедрою гуманітарних дисциплін;
в) «Голосний» огляд літератури;
г) «Година поезії» - читання улюблених віршів автора.

Звіт про цикл бібліотечно - бібліографічних уроків, проведених у вересні 2015 року sajt-veresen.rar [2,34 Mb]


Книжкова інсталяція
Дніпродзержинського вищого професійного училища
«Книга на варті життя»


Що є книга? Джерело знань і світоч життя. Ці епітети, звісно, якнайкраще характеризують книгу… Але існують в житті випадки, коли книга дійсно стає на варті охорони життя і здоров,я людини . До такої галузі належить література з охорони праці, без опанування якої неможливе формування сучасного висококваліфікованого робітника. Звернути увагу до таких книг та з метою підкреслити цінність людського життя і актуальність вивчення літератури з охорони праці , покликана книжкова інсталяція, облаштована в читальній залі нашого училища. В експозиції представлено законодавчу книжкову базу та періодичні фахові видання, книги з безпечної праці. Ця просторова композиція покликана емоційному сприянню книги, які в комбінації з іншими предметами з охорони праці дещо вивільняються від звичних функцій читання, збагачуючись новими, естетичними функціями. До перегляду інсталяції запрошені учні та викладачі училища.

Робота з користувачами та бібліографічна діяльність


З метою національно-патріотичного виховання молоді та формування сучасного історичного світогляду учнів на базі інформаційно-бібліотечного центру Дніпродзержинського вищого професійного училища облаштовано новітню тематичну полицю-презентацію з добіркою книг та періодичних видань відповідного змісту: «Історичний довідник», «Енциклопедія українознавства», «Національна символіка України» тощо.

З огляду на те, що любов до Батьківщини формується через призму відданості «малій Батьківщині», експрес-полиця «Люби і знай свій рідний край» доповнює тематичну експозицію, облаштовано нові презентаційні вітрини за тематикою:
- Важка дорога до миру;
- Пам’ять про ті трагічні події змушує цінувати мир;
- Україна – моя родина, родина - мій оберіг, до яких ввійшли матеріали періодичної печаті, історії навчального закладу, фоторепортажі з виховних заходів та відео матеріали зустрічей і презентацій

Вищеозначена виставка є частиною загальнобібліотечної експозиції. Слід також відзначити, що до Дня Соборності України бібліотека пропонує своїм читачам добірку книг патріотичного змісту.

Серед січневих розробок – до уваги користувачів бібліотечний урок
«Свідоме читання: критерії особистісного вибору»,
огляд літератури «Я у світі інформації», рекомендаційний
бібліографічний список «Сучасні автори: нас читають сьогодні»,
а також оновлення і поповнення тематичних картотек , систематичного каталога (в паперовому і електронному вигляді)Комплектування і робота з фондомУ книжковому фонді проведена планова інвентаризація, здійснена передплата періодичних видань на 2013 рік – 29 найменувань освітянських і професійних видань за спонсорські кошти. Фонд поповнило 30 примірників різногалузевої літератури.


Реконструкція та ремонт в бібліотеці

У 2012-2013 навчальному році на абонементі ІБЦ ДВПУ відбувся ремонт, змінено інтер,єр. З урахуванням ергономіки і правил пожежної безпеки реконструйовано книгосховище, стелажі розташовано відповідно до санітарно-гігієнічних вимог зберігання книжкового фонду , облаштовано «робочі куточки бібліотекаря», придбано сходинки для зручності використання фонду.Виставкова діяльність, експозиції

Виставкова діяльність, наочність у бібліотеці спрямована на виконання головних вимог до просвітницької діяльності інформаційно-бібліотечного центру , зокрема: висвітлює професійну спрямованість навчального закладу та краєзнавчий аспект, визначні та знаменні дати, відповідає на актуальні запити сьогодення. На виконання цих завдань облаштовано наступні експозиції та виставки, тематичні, літературні полиці:
«Цікаве краєзнавство» з методичною розробкою по історії Дніпровського металургійного комбінату,
«Золотий стандарт робітничих рук» професійного спрямування, «Правові знання – учням» до Дня прав людини
«СИН ПЛАНЕТИ ЗЕМЛЯ» до річниці народження Сергія КОРОЛЬОВА

НОВИНИ діяльності інформаційно-бібліотечного центру Дніпродзержинського ВПУ


Новий, 2014-2015 навчальний рік ІБЦ училища розпочав підготовкою бібліотечно - бібліографічного уроку «О Книго, ти вікно у Всесвіт!». До уваги першокурсників та гостей навчального закладу – оновлена слайдова презентація училищного бібліотечного центру .

Освітянам в нагоді стане виставка періодичних матеріалів «Обрії сучасної освіти». Учні, що планують подальше навчання з цікавістю ознайомляться з тематичною папкою «Сайти на допомогу навчанню» та презентацією буклетів «Сучасна європейська освіта: інтеграція України у світовий простір».

На честь відзначення 23 – річниці Незалежності України облаштовано виставку історичних і літературних пам,яток «Україна – єдина країна».

На абонементі відкрито вересневі літературно-художні виставки до ювілеїв класиків української літератури: 150 років з дня народження Михайла Коцюбинського та 245 - річчя з дня народження Івана Котляревського. З життєвим і творчим шляхом видатного українського кінодраматурга Олександра Довженка ознайомить користувачів документально-художня тематична полиця , створена до 120 - річчя автора.

Цінним надбанням книжкового фонду училища є спонсорська література, подарована Посольством Казахстану. З метою якнайкращого висвітлення культурних надбань казахських авторів оновлено постійнодіючу виставку літератури. Особливу читацьку цінність становлять книги «Мифы Древнего Казахстана», «Легенды Древнего Казахстана», « Древние города Казахстана», що доносять до читача самобутню історію та культуру країни.

З метою формування якісного ядра бібліотечного фонду здійснено передплату періодичних видань на ІУ квартал навчального року, що передбачає майже 42 найменування .

З нагоди святкування 30 вересня – Всеукраїнського Дня бібліотек інформаційно-бібліотечний центр нашого училища започатковує благодійну акцію «Подаруй книгу до бібліотеки», яка триватиме весь навчальний рік. Мільйони читачів у всьому світі долучились до аналогічної акції в рамках бібліотечної програми «Книги крокують світом». Зібрана колекція стане основою фонду дозвільного читання для мешканців гуртожитку ДВПУ. Цінні і рідкісні книги прикрасять полиці виставок на абонементі бібліотеки. Долучайтесь до читання – це сучасно і креативно.

ІБЦ Дніпродзержинського ВПУ вітає з професійним святом користувачів бібліотечних центрів, колег-бібліотекарів, шанувальників писемного слова і зичить нових зустрічей з надійними друзями – Книгами!