Жуйкова Наталія Миколаївна, голова МК природничо – математичних дисциплін

Методична проблема МК: Вдосконалення організації та методики викладання, пошук найбільш ефективних і оптимальних методів навчання, розробка інноваційних технологій, засобів навчання та впровадження їх в навчально — виховний процес, демократизація навчально —виховного процесу
Основні завдання МК:
- Підвищення педагогічної, професійної майстерності та методичної компетентності викладачів;
- Впровадження особистісно-орієнтованого підходу в навчальний процес для розвитку творчообдарованої особистості;
- Впровадження в навчальний процес стандартів нового покоління, інноваційних педагогічних та інформаційних технологій;
- Впровадження в навчальний процес основ енергозбереження.
Шляхи реалізації завдань:
- Брати участь у роботі міжнародної програми INTEL щодо ефективного використання інформаційно-комунікаційних технологій в навчальному процесі;
- Систематично вивчати та аналізувати стан викладання, якості знань за кінцевими результатами;
- Покращити роботу щодо розробки навчальних посібників, комп'ютерних тестів;
- Покращити роботу з обдарованими та слабко встигаючими учнями;
- Продовжувати практику проведення предметних олімпіад серед учнів.

ГОЛОВА МК Жуйкова Наталія Миколаївна - викладач математики, спеціаліст вищої категорії. Стаж роботи 33 роки

Методична проблема - Використання нетрадиційної техніки на уроках математики.




Пашкова Марина Анатоліївна - викладач математики, спеціаліст першої категорії. Стаж роботи 15 років


Методична проблема - Застосування інноваційних методів навчання з метою розвитку прагнення до вивчення предмету.




Плоха Тамара Венедиктівна - викладач біології спеціаліст вищої категорії, старший викладач. Стаж роботи 14 років



Методична проблема - Використання активних методів і форм навчання, розвиток творчих можливостей особистості.


Гінтер Марина Валинтинівна-спеціаліст вищої категорії, викладач-методист. Стаж роботи 30 років



Методична проблема - Використання методів проектів на уроках.





Хоменко Любов Іванівна-спеціаліст вищої категорії, викладач-методист. Стаж роботи 44 роки



Методична проблема - Використання активних методів і форм навчання, розвиток творчих можливостей особистості.




Ляховко Олексій Дмитрович-викладач екології, кандидат технічних наук. Стаж роботи 10 років



Методична проблема - Індивідуальна робота з учнями.

План роботи plan.rar [73,94 Kb]



Практична робота "Полімери"


Фільм "Хімія землі" - роботу виконала випускниця ДВПУ Смусь Светлана


urok.doc [188,5 Kb]
urok.zip [1,17 Mb]


КРОКУЮЧИ СТОРІНКАМИ ЕКОЛОГІЧНОГО КАЛЕНДАРЯ


Виходячи із сучасного становища навколишнього природного середовища, науковим співтовариством було розроблено комплекс заходів, направлених на висвітлення екологічних проблем. Суттєвої допомоги в питанні екологічної освіти населення та учнівської молоді надає залучення в навчально-виховний та просвітницький процес річного екологічного календаря.

Саме тому свою інформаційну діяльність продовжує усний журнал «Крокуючи сторінками Екологічного календаря». Цей журнал передбачає:

- інформаційне консультування учнів про стан навколишнього природного середовища планети Земля;

- формування екологічної свідомості учнів;

- підвищення екологічної культури, освітнього рівня, професійних знань та навичок у сфері екології, пропаганду здорового способу життя;

- залучення молоді ДВПУ до суспільно-корисної праці з охорони довкілля.


Осінь багата на дати Екологічного календаря. Початок вересня в усьому світі ознаменувався як День пам’яті видів, винищених людиною.

16 вересня в екологічному календарі відзначено як Міжнародний день захисту озонового шару! В нашому училищі в цей день на уроках біології та екології було проведено інформаційну тематичну «п’ятихвилинку». Активістами учнівського самоврядування створено стіннівки «Озоновий екран у небезпеці!».

Екологічна довідка. Втрата озонового шару стратосфери, який захищає усе живе на планеті від згубної дії ультрафіолетового випромінювання сонця, вважається однією з головних глобальних екологічних проблем, з якими світова спільнота ввійшла у нове тисячоліття. З огляду на це, пропоную вам ознайомитися із «Посланням генерального секретаря ООН з нагоди Міжнародного дня охорони озонового шару»




ЕКОЛОГІЧНА ОСВІТА ТА ВИХОВАННЯ


Есть просто храм,
Есть храм науки,
А есть еще природы храм,
С лесами, тянущими руки
Навстречу солнцу и ветрам.

Он свят в любое время года,
Открыт для нас в жару и стынь.
Входи сюда, будь сердцем чуток,
Не оскверняй его святынь.


Екологічна освіта розглядається сьогодні як один із найпотужніших засобів, що можуть забезпечити зміну ставлення людини й суспільства до навколишнього середовища.

Яскравим прикладом втілення нової системи екологічної освіти є формування екологічного світогляду в учнів Дніпродзержинського вищого професійного училища. Формування екологічного світогляду майбутнього робітника відбувається у рамках безперервної екологічної освіти в курсі предметів загальноосвітнього циклу (екологія, біологія, фізика, хімія, географія та ін.), предметів професійної спрямованості, позакласній роботі.

Починаючи з вересня 2013-2014 н. р. викладачі секції природничо-математичних дисциплін ведуть активну еколого-просвітницьку роботу, залучаючи до неї учнів І, ІІ і ІІІ курсів. Так, протягом вересня-жовтня було створено різнопланові стіннівки екологічного спрямування, розроблено виховні години на теми: «Що ви знаєте про WWF?», «З Днем народження, Грінпіс!», «Всесвітній день захисту тварин». Виховні години було проведено на базі груп 1ЕГЗ-9/11, СЕЗ-9/11, Е-9/13 та ПМТ-9/13. У підготовці й проведенні виховних заходів прийняли участь і самі учні. Матеріали розробок поповнили скриньку педагогічних надбань училища та можуть використовуватись класними керівниками й майстрами у педагогічній діяльності.






























16 жовтня за ініціативи викладача екології Плохої Т.В. відбувся еколого-просвітницький захід «З Днем народження, «Юний еколог»!», на якому були присутні учні І, ІІ, ІІІ курсів, гості. Захід був присвячений роботі учнівського об’єднання Дніпродзержинського ВПУ та святкуванню дат Міжнародного екологічного календаря. На ньому було відзначено найактивніших учасників екологічного об’єднання минулого ріку та показано основні напрямки роботи об’єднання. Учні та гості отримали багато цікавої інформації, із задоволенням подивились святковий концерт.

Учасникам екологічного руху було пов’язано символічні зелені галстуки із символікою учнівського об’єднання.

До дня проведення заходу викладачами секції природничо-математичних дисциплін та учнями училища було підготовлено виставку «Цей дивовижний світ природи», на якій було представлено роботи талановитої учнівської молоді. Також формлено актову залу, виготовлено плакати і малюнки на екологічну тематику.

Слід зазначити, що успішність справи на сто відсотків залежала від співпраці викладачів, майстрів та учнів.












































На фото:
1 – нагородження найактивніших учасників об’єднання;
2 – виступ Говорухи О. (гр.ВШП-9/12) та Сумського С. (гр. ПМТ-9/13);
3 – учасники екологічного руху училища (в зелених галстуках) та гості заходу;
4 – виступ керівника громадської організації «Зоощит» Пікінера Є. В.

Коротка інформація щодо проведення еколого-просвітницького заходу
Автор: Плоха Т.В., викладач біології, екології.
Оформлення Актової зали:
1) На задній кулісі сцени – гасло «Вас вітає учнівське об’єднання ДВПУ «Юний еколог»!»
2) Виставка «Цей дивовижний світ природи», на якій представлені фото та художні роботи учнів, вироби учнів з використанням природних матеріалів: каштанів, жолудів, кукурудзі, кабака, колосів пшениці, листя, хвої, шишок, гілок тощо, квіткові композиції. Виставка оформлена в осінніх мотивах. Можливе використання кульок;
3) На стінах розміщені малюнки й плакати еколого-натуралістичного спрямування (формат А4 і А3), зроблені учнями ДВПУ.
Музична заставка: слайд-шоу «У світі тварин».
Дійові особи: ведучі, читці, учасники колективу художньої самодіяльності ДВПУ, учасники театральної студії ДВПУ, викладач правознавства, керівник гуртка «Юний еколог» Плоха Т.В.
Учасники: учні ДВПУ.
Запрошені: керівник відділу по роботі з молоддю ПАТ ДМК Д Цупрова Н.С., керівник громадської організації «Зоощит» Пікінер Є.В., учні СЗШ № 3, СЗШ № 34.
Обладнання: екран, 2 ПК, відеопроектор, музичне обладнання.


ІНШІ ПОДІЇ


***
23.10.2013 року відповідно до плану роботи НМЦПТО у Дніпропетровській області на базі Дніпропетровського центру професійної освіти відбувся тренінг з розвитку інноваційних інструментів в сфері еколого-просвітницької діяльності засобами «Зеленого пакету», на який було запрошено викладача екології нашого училища Плоху Т.В. Тренінг проводили тренери міжнародного класу Національної академії педагогічних наук Пустовіт Н.А. і Пруцакова О.Л.
За результатами навчального тренінгу викладачу було видано СЕРТИФІКАТ щодо використання навчально-методичного комплексу «Зелений пакет», завірений старшим співробітником проектів Координитора проектів ОБСЄ в Україні Рене Бібо.



11 листопада – день енергозбереження.

Цей день в училищі пройшов під гаслом «Збережемо енергію – збережемо світ». Викладачі Ткач Е.А. (викладач фізики) і Плоха Т.В. (викладач біології) в цей день в своїх групах провели 15 хвилинні бесіди на теми: «Заощаджуй заради світлого майбутнього», «Думай глобально – дій локально». Були переглянуті відео кліпи «Зеленого пакету» - «Як економити електроенергію», «Як економити тепло» з обговоренням їх змісту. Випущенні стіннівки «Азбука енергозбереження».