Піклуючись про щастя інших,

ти створюєш своє власне…

Платон


Волонтер - це звучить гордо!

Не всі знають, хто такі волонтери. Якщо зазирнути в словники, то в перекладі з французької, волонтер - це людина-доброволець. Людина, яка має звичку піклуватися про близьких людей, допомагаючи їм абсолютно добровільно і без будь-якої вигоди (користі). А нагорода за це - подяка і вдячність людей, яким надана суттєва допомога.

Крім того, волонтери отримують корисні знання, нові знайомства, спілкування з різними людьми. Але і це ще не все. Головне, що волонтери отримують - це почуття своєї корисності в суспільстві. Завдяки цьому, волонтери працюють на благо своєї країни, міста, навчального закладу абсолютно безкоштовно.

В нашому училищі протягом трьох років плідно працює волонтерська спілка, до складу якої входять лідери учнівських груп. Актив волонтерської спілки організовує заходи, спрямовані на реалізацію потенційних можливостей учнів, що прийшли до нас навчатись.

Представники волонтерської спілки училища беруть участь у заходах до всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, Дня соборності України, Дня захисника Вітчизни, урочистих проводах до лав у Збройні Сили України, Дня довкілля та ін.

Хто такий волонтер ДВПУ конкретно?

Волонтер ДВПУ - це учні, викладачі, майстри виробничого навчання, які вносять свій внесок у розвиток волонтерства.

Волонтерський рух у нашому училищі ґрунтується на дружніх відносинах і взаємній виручці один одного.

Рада учнівського самоврядування провела дослідження мотивів, за якими учні нашого училища займаються волонтерською діяльністю:
•хочу допомагати нужденним людям;
• сподіваюся навчитися чомусь новому;
• хочу мати якесь заняття;
• хочу познайомитися з новими людьми;
• хочу відповісти людям за добро добром;
• хочу боротися з певною проблемою;
• у мене є вільний час.

Волонтерська робота допомагає людям досягти більшого впливу на власне життя. Волонтерство дає змогу учням знайти себе та привнести у своє життя ті цінності та звички, завдяки яким він матиме здорове, продуктивне й насичене життя.


РИСИ ВОЛОНТЕРСТВА ДВПУ

У світовій практиці найголовнішою ознакою волонтерства є те, що волонтер частину свого вільного (особистого) часу, сил, енергії, знань, досвіду добровільно (без примусу) витрачає на здійснення діяльності, яка є корисною людям і суспільству загалом.

Учні, які приймають активну участь у роботі волонтерської спілки ДВПУ завжди є прикладом відповідальності, вимогливості до себе, стриманості й тактовності для одногрупників.

Наші волонтери постійно приймають участь у різноманітних заходах, ініційованих самими учнями та педагогічним колективом училища. Одними з найголовніших принципів роботи волонтерської спілки нашого училища є:

1)Турбота про людей. В нашому училищі триває постійний проект «Обігрій серце ветерана». Учні нашого училища завжди приходять на допомогу літнім людям, ветеранам, інвалідам. Протягом першого семестру була надана допомога 21 ветерану.
Підсумком плідної співпраці ДВПУ з Радою ветеранів у 2014 році стало відкрите засідання Заводської районної Ради ветеранів у м. Дніпродзержинську.

2)Солідарність і гуманна корисливість. У вересні місяці з ініціативи активу волонтерської спілки в навчальному закладі стартували постійно діючі акції на підтримку солдатів АТО:

- «Лист солдату».

- «Шкарпеток багато не буває». Учні ДВПУ підтримали міську акцію по збору шкарпеток для солдат АТО, яку ініціювала газета «Событие».
3)Нові інтелектуальні ресурси. Волонтерська діяльність нашого навчального закладу завжди йде у ногу з сьогоденням. Реагуючи на відповідні зміни у житті суспільства, урізноманітнюються і форми проведення заходів. Так останнім часом у нас в училищі крім адресної допомоги, набули популярності такі форми проведення благодійних заходів, як флеш-моб, ярмарка, театралізовані дійства, трудовий десант, інформаційні п’ятихвилинки, творчі заходи, пошукова робота, тощо. Результатом впровадження таких форм волонтерської діяльності стало проведення цілої низки благодійних акцій:

- флеш-моб «Україна – єдина країна!».

Учні сприйняли подібний захід з радістю. Спільними зусиллями учні прив’язували жовто-блакитні стрічки по всьому периметру центральних сходів. В прикріпленні стрічок також брали участь адміністрація та педколектив навчального закладу.

Учні з задоволенням малювали на обличчі та руках кольоровими фарбами прапор України. А на мапі, яка символізувала єдину, неподільну Україну, кожний охочий міг залишити свій автограф та напис на згадку про участь в патріотичній акції.

Події, що зараз відбуваються у нашій державі, не залишають байдужими нікого. Ми славимо Україну, славимо націю та пишаємось тим, що ми українці.


- творчій захід «Ми проти насильства та жорстокості».
На великій перерві з холі навчального закладу учні разом з педагогами зробили колаж: умовну будівлю училища прикрасили кольоровими листочками калини, на кожному з яких залишили своє відношення до проявів насильства.
Напередодні проведення цього заходу учнями навчальних груп були підготовлені плакати на відповідну тематику. Найкращі з них прийняли участь в обласному конкурсі «Молодь проти насильства та жорстокості» й зайняли призові місця.

- театралізоване дійство «Тютюн на лаві підсудних».

Відповідно до рішення Ради учнівського самоврядування 20 листопада 2014 року учнівський та педагогічний колективи нашого училища приєднались до участі в Міжнародному дні відмови від паління. В актовій залі училища була проведена виховна година «Тютюн на лаві підсудних». Учасники агітбригади підготували інтерактивне театралізоване дійство до участі в якому залучались глядачі. У повній тиші вони сприймали інформацію, яку підготували їх однолітки.

- інформаційні п’ятихвилинки та конкурс стіннівок «Азбука енергозбереження» . Тематика виставки була присвячена різноманітним способам економії енергії в побуті. Учнівські роботи довели, що енергію може зберігати кожен з нас без зайвих зусиль практично всюди. Адже це не вимагає додаткових витрат і залежить винятково від нашої поведінки.

- новорічний благодійний ярмарок. Учні нашого училища прийняли активну участь у благодійному новорічному ярмарку, присвяченому збору коштів на допомогу бійцям АТО. Ярмарок було організовано відділом по роботі з молоддю ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат».
Педагогічні працівники та учні нашого училища відвідали виставку-продаж та придбали представлені там сувеніри.

- трудовий десант «Молодь ДВПУ за чисте довкілля».
Екологічний десант нашого училища неодноразово брав участь в суботниках, які спільними силами організували представники професійно-технічних навчальних закладів міста.

4)Багате джерело людського досвіду. «Кожній дитині – тепло родини» - ще одна акція, проведена в Дніпродзержинському вищому професійному училищі. Її мета допомогти дітям, сім`ї яких опинились в скрутних життєвих обставинах. Усі придбані та зібрані речі учасники волонтерського руху передали до Дніпродзержинського міського Центру соціальних служб для сім`ї дітей та молоді.

5)Етичний стандарт, який зумовлює якість людських взаємостосунків.
День Святого Миколая. Учні нашого училища вирішили відзначити це свято проведенням акції милосердя по збору коштів на допомогу бійцям АТО. Також проходив збір виробів ручної роботи для участі у благодійному новорічному ярмарку, який організовує 23-24 грудня відділ по роботі з молоддю ПАТ «ДМК Д», бо для солдат на передовій дуже важлива підтримка з дому.

6)Забезпечення надійної платформи для відновлення зв’язків між людьми. На першому курсі в навчальному закладі навчаються хлопці з Донецької та Луганської областей. Завдяки злагодженій роботі волонтерської спілки училища, хлопці не залишилися один на один із своїми проблемами. Учнями та педпрацівниками училища були зібрані речі першої необхідності, постільна білизна, домашня консервація, придбані теплі речі на зимовий період. Доброзичливість та дружня підтримка швидко дали свої плоди. Хлопці швидко адаптувались до нових умов проживання та навчання, придбали багато нових друзів.

Бути волонтером – це не просто. Тут і відповідальність, і багато обов’язків, але це – запорука успішності як у професійній, так і в особистій сфері життя.

До досконалості нам ще далеко, але учні й працівники Дніпродзержинського вищого професійного училища постійно працюють над цією ланкою.

Те, що дано нам від природи, треба розвивати і використовувати, тому що наше майбутнє – в наших руках.