Помічник машиніста тепловоза

-помічник машиніста тепловоза
- слюсар з ремонту рухомого складу
- складач поїздів
- оглядач вагонів



Залізниця - комплексне транспортне підприємство, що має всі технічні засоби для перевезення пасажирів і вантажів. Причому важливою складовою залізничного комплексу є система технічної підтримки рухомого складу, оскільки без цього неможливий безперебійний рух потягів.
Тепловоз—складна машина, яка оснащена механічним, електричним обладнанням, різними пристроями. Його обслуговує локомотивна бригада—машиніст та його помічник. Помічник машиніста тепловоза не тільки допомагає машиністу вести тепловоз, а й приймає участь при контрольно-технічному огляді тепловозу, підготовляє його до руху. Він слідкує за технічним станом вузлів і агрегатів тепловозу, контролює стан приборів під час маневрів. В поїзному режимі між станціями слідкує за світлофором та по рації виконує команди складача потягу. Він добре знає ділянки руху, слідкує за станом колій. Головний обов’язок помічника машиніста тепловоза—це безпечність руху тепловоза до місця призначення, своєчасна доставка вантажу. Готуючись до рейсу, помічник машиніста виконує контрольно-технічний огляд тепловоза. На шляху прямування уважно слідкує за рухом потягу, сигналами та станом залізничного полотна. На зупинках здійснює технічне обслуговування локомотива. Після закінчення зміни готує тепловоз до здачі змінній бригаді безпосередньо на станційній колії. Паралельно з оволодінням професією помічника машиніста тепловоза можна отримати додаткову професію складача поїздів. Помічнику машиніста тепловоза необхідні глибокі професійні знання з влаштування, технічних характеристик різних типів тепловозів, призначення робочого та контрольно-вимірювального інструмента і пристосувань. Професія слюсаря з ремонту рухомого складу необхідна, бо від неї залежить безперебійне здійснення перевезень рухомим складом, який повинен постійно знаходитися в робочому стані та повній справності.
Слюсар – один  із головних членів комплексної бригади з ремонту рухомого складу. Він за допомогою спеціальних приладів проводить діагностику, демонтаж тягових двигунів,  допоміжних машин, ходової частини, визначає та ліквідує несправності. Слюсар розбирає вузли, підбирає необхідні матеріали, робочий інструмент, використовує підйомно-транспортні пристрої. Складна і  відповідальна робота з ремонту рухомого складу зобов’язує слюсаря глибоко знати призначення, будову та взаємодію вузлів і приладів механічної частини локомотива.

Відеоролік "Мандрівники доріг"