Машиніст крану металургійного виробництва

- машиніст крана металургійного виробництва
- стропальник


Важливим фактором для життя суспільства є металургія. В свою чергу цей термін несе за собою величезну та клопітну роботу. В багатьох цехах де відбуваються різноманітні процеси, величезних доменних, конверторних печей, відповідальну роботу виконують тисячі людей, які пов'язують своє життя з промисловістю.
Сьогодні не можна собі уявити технологічні процеси металургійного виробництва, машинобудування, будівництва, вугільної промисловості без використання залізничного транспорту та вантажопідіймальних кранів.

Обираючи професію машиніста крана, людина повинна розуміти, що це одна з відповідальних професій на виробництві. Кран – це машина циклічної дії, яка служить для підйому та переміщення вантажу. Процес роботи крана складається з захоплювання вантажу, робочого ходу для переміщення вантажу і складування, повернення порожнього вантажопідіймального знаряддя до місця підйому вантажу.
Значення даної професії серед інших багато в чому впливає на її зміст. Навряд чи знайдеться ще одна робоча професія, яка вимагала б стільки великого обсягу найрізноманітніших знань і вмінь.
Машиніст мостового крана повинен знати дуже багато. Наприклад, способи керування краном, його механізмами і правила догляду за конструкціями, приладами і вимоги охорони праці. Він повинен добре знати основи металургійного виробництва, безпечні способи стропування вантажів, порядок складання матеріалів і виробів. Одним словом, є де задовольнити природну цікавість і на чому перевірити свої здібності Робота машиніста мостового крана не зводиться лише до піднімання і опускання вантажів, бо машиністу не знадобилася б така кількість найрізноманітніших знань та навичок, він не ніс би таку відповідальність за долю металургійного виробництва, його якість і кінцевий результат та й сама праця машиніста мостового крана була б нудною і одноманітною, а не такою, яка вона є насправді – захоплюючою, цікавою, творчою, що задає тон всім іншим професіям.

На будівництві на заводі,
І скрізь, куди не подивись,
Без кранів велетнів сьогодні
Ніяк не можна обійтись.
Обслуговують їх машиністи -
Вправний, сміливий народ.
Не кожен піде в піднебесся
І кран вперед поведе.