Зварювання металів - один із провідних технологічних процесів в металообробці і будівництві. Металеві конструкції - важливі елементи промислових, громадських, житлових, мостових, гідротехнічних, енергетичних та інших споруд. Як правило, кожна конструкція складається із великої кількості окремих деталей, які повинні бути надійно кріпленими.


Електрогазозварник—одна з найпоширеніших робітничих професій. В умовах загальної нестачі робочого персоналу професія зварника на особливому рахунку: зварювальні роботи потрібні практично на будь-якому виробництві: на великому і малому підприємстві, на будівництві і в ремонтних майстернях, а молодих майстрів дуже мало.

Без зварювання немає, напевно, жодної галузі народного господарства. Зварювання застосовується: у космосі, під водою, у вакуумі, під землею (в шахтах) і в усіх галузях народного господарства в світі. На сьогоднішній день - це найбільш затребувана професія. Можна працювати як в селі, так і в місті. Робота електрогазозварника - це робота в приміщенні, цехах, на відкритому повітрі, на будівельних майданчиках, в замкнутих ємностях.
Професія зварника порівняно молода - вона з'явилася в кінці XIX початку ХХ століття - і зобов'язана своїм народженням того, що в промисловості почали використовувати електричну енергію. Однак зварювання як спосіб нероз'ємного з'єднання металів і сплавів відома ще з VIII - VII століть до нашої ери. У ті далекі часи зварювалися вироби з міді та її сплавів.

Електрогазозварник має справу зі складним зварювальним обладнанням, володіє технікою дугового та газового зварювання, здійснює зварювання деталей в різних просторових положеннях шва.
Паралельно з оволодінням професією електрогазозварника можна отримати додаткову професію газорізальника.


Зварник - висококваліфікований фахівець, що виконує всі види робіт по виготовленню виробів з металу і частин до них за допомогою електродуги, газового зварювання, плазмового різання, і контактного зварювання, . Виконує роботу як уручну, так і з використанням спеціального устаткування. Займається виробництвом нерозбірних деталей устаткування, монтажем трубопроводів, мостів, електроопор, галерей для устаткування, металоконструкцій будівель.

Хороше здоров'я, витривалість, фізична сила. Зварювач повинен бути відповідальним, усидливим, скрупульозним. Потрібна точна робота рук, підвищена концентрація уваги, відмінний окомір.


Училище здійснює підготовку за практично усіма професіями зварювального виробництва:


- електрогазозварник;
- електрозварник ручного зварювання;
- електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах;
- газорізальник;
- контролер зварювальних робіт.


На базі робітничої професії "Електрогазозварник" в училищі за скорочений термін можна здобути освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем "молодший спеціаліст" спеціальності "Зварювальне виробництво".