СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНА СЛУЖБА



Бесценна Настя Вікторівна


Психолог – це спеціаліст, який надає кваліфіковану підтримку і допомогу людям, які її потребують та має спеціальну психологічну освіту. Людина цієї професії працює з психікою людини, з її «душею».
Функції та обов’язки практичного психолога:
- Проведення діагностики учнів;
- Психологічна корекція;
- Проведення індивідуальних та групових консультацій;
- Психологічна просвіта учнів, педпрацівників, батьків;
- Допомога у професійному самовизначенні;
- Психолог відповідає за зберігання професійної таємниці



Практичний психолог Кам'янського ВПУ забезпечений окремим кабінетом, який знаходиться в зручному місці та оздоблений усім необхідним для своєї діяльності: кабінет досить просторий та добре освітлений, у ньому багато квітів та інших предметів інтер’єру, що допомагає створити комфортну обстановку для роботи з відвідувачами. Також психолог забезпечений оргтехнікою: стаціонарним комп’ютером, телевізором, DVD - програвачем, фотоапаратом. На полицях шаф можна побачити різноманітну літературу, яка корисна не тільки в психологічній діяльності, але й є цікавою для всіх, хто хоче дізнатися щось нове, розширити свій кругозір та, може, заглянути у куточки своєї душі.

Практичний психолог працює щодня з 8.00 до 16.00, а у вівторок відвідує гуртожиток з 16.00 до 18.00.

Протидіємо булінгу разом


Реформа освіти в Україні набирає обертів. Сьогодні навчальний заклад – це не тільки місце, де учні навчаються, а, насамперед, простір для їхнього повноцінного розвитку, осередок успішних, креативних і щасливих людей. Тож працівники нашого училища докладають своїх зусилль, щоб освітнє середовище кожного здобувача освіти було саме таким.

Саме тому психологічною службою училища для педагогів було проведено захід на тему “Булінг та його прояви”, в якому зроблено наголос про актуальність проблеми в освітньому просторі. По закінченні педагоги переглянули та обговорили ролик “Викресли булінг!”. Для педагогів було підготовлено пам’ятки “Хто і як відповідатиме за булінг в Україні”, адже 19 січня 2019 року набув чинності Закон України від 18.12.2019 року № 2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)».

З метою запобіганню насильству, здійснюваного самими учнями один до одного, майстри в/н та класні керівники груп провели збори груп, де розповіли учням про необхідність та важливість прийняття цього документа.

Набув чинності закон щодо протидії булінгу


19 січня 2019 року набув чинності Закон України від 18.12.2019 року № 2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)».

Так, Закон України «Про освіту» доповнено пунктом, яким передбачено, що булінг (цькування) – це діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Ми проти насильства!

У ході проведення Тижня правових знань працівниками психологічної служби було проінформовано здобувачів освіти, що 02 жовтня 2018 року Верховна Рада України ухвалила в першому читанні Закон, спрямований на протидію цькуванню. Цей закон доповнює Кодекс України про адміністративні правопорушення статтею, яка встановлює відповідальність за булінг. Під час спілкування пригадали права, що гарантуються законом. Щире спілкування педагогів та учнів сприяло формуванню правового світогляду учнів.


План заходів щодо профілактики насильства: 2018 – 2019 навчальний рік plan.doc [45 Kb]




Акція «16 днів проти насильства» у 2016-2017 навчальному році

З 25 листопада до 10 грудня Міжнародна спільнота щорічно підтримує акцію “16 днів проти насильства”. Мета акції - збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства.

У цей шістнадцятиденний період входять важливі для демократичної спільноти дати: 25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день інвалідів, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 10 грудня – Міжнародний день прав людини та інші. Таким чином, майже кожний день від 25 листопада до 10 грудня означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства (у громадській чи приватній сферах) є порушенням прав людини.

В усіх регіонах України в рамках акції громадськими організаціями, місцевими структурними підрозділами з питань реалізації сімейної політики, центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводяться заходи з попередження і подолання насильства в сім’ї.

Колектив Дніпродзержинського вищого професійного училища прийняв активну участь у заходах цьогорічної акції з метою привернення уваги учнів до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.

Відповідно до плану заходів plan.rar [14,15 Kb] протягом акції соціальним педагогом Плохою Т.В. і практичним психологом Кравченко Д.М. було організовано тематичні виставки плакатів, проведено консультації для учнів, педагогів, батьків та осіб, що їх замінюють з питань попередження насильства в сім’ї, проведено тренінгові заняття з учнями, присвячені розвитку навичок толерантного відношення до людини та гендерної рівності.

Відбулась виставка плакатів для роз'яснення важливої інформації щодо міфів та реальності навколо проблематики ВІЛ-СНІДу. Вихователями гуртожитку, класними керівниками проводилися виховні години та вікторини з висвітленням тематики акції.

В рамках роботи «Кінозалу активної життєвої позиції» учням було запропоновано перегляд кінофільму «Невидима сторона» з обговоренням складної життєвої ситуації, в якій опинився головний герой фільму.

Також проводилися зустрічі з фахівцями поліції, департаменту охорони здоров'я та соціальної політики міської ради, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, представниками міського академічного музично-драматичного театру. Активно використовувалась соціальна реклама, транслювалися відеоролики соціальної направленості для учнів та інші заходи.

Наші учні приймали участь не лише в заходах училища, так, учень групи Т-11/16 Єгор Волошин-Решетов отримав почесну грамоту за участь у обласному конкурсі плакатів “Ми проти насильства і жорстокості”.





ТИЖДЕНЬ СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ РОБОТИ


З 1 по 9 квітня в училищі пройшов тиждень соціально-психологічної роботи. Заходи «Тижня соціально-психологічної роботи» призначені для підвищення іміджу таких наук, як психологія та соціологія серед учнів та педагогічного колективу, розповсюдження психологічних знань серед молодого покоління, адаптації особи до життя в суспільстві, активізації навичок відповідальної та самосвідомої поведінки, активізації превентивної роботи з попередження негативних явищ серед учнівської молоді,.

Під час проведення «Тижня» практичний психолог Кравченко Д.М. і соціальний педагог Плоха Т.В. використали найцікавіші форми та методи, які відповідають їх особистим запитам з урахуванням специфіки навчального закладу, контингенту учнів, рекомендаціям адміністрації та спеціально підібрані для підлітків та молоді віком від 15 до 23 років.

План заходів plan.rar [8,86 Kb]




Круглий стіл "Попередження насильства в сім´ї”


З 25 листопада по 10 грудня в Дніпродзержинському вищому професійному училищі, як і по всієї Україні пройшла акція “16 днів проти насильства”. Дати акції дуже символічні: 25 листопада відзначається Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 10 грудня – Міжнародний день прав людини. Ця акція проводиться задля того, аби привернути увагу громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї, щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків та активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій до проблем насильства в сім’ї та захисту прав жінок. Особлива увага під час її проведення приділяється питанням профілактики та протистояння домашньому насиллю, тому робота колективу та учнів училища була направлена на формування нетерпимого відношення до любої форми насилля. В групах були проведені класні години за тематикою акції. З педагогічним колективом був проведений круглий стіл “Попередження насильства в сім´ї”, в рамках якого були обговорені алгоритми дій щодо профілактики та виявлення насильства. Також був презентований методичний посібник “Насилля в сім´ї” для педагогів та майстрів виробничого навчання, в якому описані практичні дії щодо профілактики та у рази виявлення ознак насилля. Особлива увага була звернута на психологічні аспекти у випадках сімейного насильства.

Довідка. У ході акції “16 днів проти насильства” тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада по 10 грудня свої зусилля заради об'єднувальної мети: збільшити розуміння та обізнаність співвітчизників про всі форми насильства, створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства.

Щорічна акція “16 днів проти насильства” (25 листопада – 10 грудня) ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Саме тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Україна приєдналася до акції “16 днів проти насильства” 2001 року. Через рік заходи та ініціативи акції, проголошеної другим Всеукраїнським конгресом жінок, пройшли вже у 20 регіонах України, об’єднали 75 всеукраїнських громадських організацій та широке коло представників державних структур.