Галузева структура економіки в широкому розумінні являє собою сукупність якісно однорідних груп господарських одиниць, що характеризуються особливими умовами виробництва в системі суспільного поділу праці й граючу специфічну роль у процесі розширеного відтворення.

Галузева структура - це склад галузей і співвідношення між ними. Для детального вивчення галузевої структури конкретного національного комплексу треба спочатку чітко усвідомити, що таке галузь. Із розвитком науки та досвідом, набутим у практиці господарювання, змінювалися підходи до визначення змісту поняття "галузь".



Мета вивчення дисципліни — опанувати теоретико-методологічні та соціально-економічні основи трудових відносин у розрізі окремих галузей і сфер економіки, сформувати цілісний світогляд щодо взаємозв’язку економічних процесів у суспільстві. З огляду на це вивчення дисципліни починається з ознайомлення із системою галузей економіки.

Основні завдання дисципліни:

◄ ознайомити учнів зі структурою економіки країни, системою класифікації галузей економіки;
◄навчити учнів аналізувати, детально вивчати і працювати з нормативними документами, що є суто специфічними в кожній галузі економіки;
◄ виробити у учнів практичні навички використання здобутих знань для вирішення спеціальних проблем управління працею на макро-, мезо- і мікрорівнях;
◄ розвинути у учнів почуття відповідальності за зібраний і підготовлений матеріал, що відбиває специфічність і особливість трудових відносин у тій чи іншій галузі економіки;
◄сприяти формуванню у учнів світогляду щодо взаємозв’язку процесів, які відбуваються в суспільстві, і впливу на них управлінських рішень, пов’язаних з діяльністю персоналу.

Література


1. Бобров В.Я. Основи ринкової економіки і підприємництва: Підручник. – К.:Вища школа, 2003. – 719с.
2. Канченко Т.В., Панченко М.П. Основи економіки: Підручник/ред.. О.А. Шеніна. – К. Вища освіта, 2003. – 320с.
3. Основи економіки - 11 клас,1995. – 240с.
4. Бойчик І. М., Економіка підприємства : навч. посіб. / І. М. Бойчик. — К., 2004. — 478 с.
5. Василенко В.О. Антикризове управління підприємством: Навч. посіб-ник.Вид. 2-ге, виправл. і доп. — Київ: Центр навчальної літератури, 2005. — 504 с.
6. Сучасна економіка Єщенко И. С, Палкім Ю. І. Сучасна економіка: Навч. иосіб. — К.. Вища шк., 2005. — 327
7. Нелеп В. М. Планування на аграрному підприємстві: Підручник. — 2-ге вид., перероб. та доп. — К.: КНЕУ, 2004. — 495 с.
8. Климко Г.Н., Нестеренко В.П., Каніщенко Л.О., Чухно А.А. Основи економічної теорії: політекономічний аспект: Підруч. для студ. екон. спец. вищ. закл. осв. / Григорій Никифорович Климко (ред.), Василь Павлович Нестеренко (ред.). - 2. вид., перероб. і доп. — К.: Вища школа, 1999. - 743 с.
9. Капильцова В.В. ПОЛІТИЧНА ЕКОНОМІЯ конспект лекцій
10. Мочерний С.В. Основи економічних знань. – К., 2001. – 312 с.
11. Завіновська Г. Т. Економіка праці: Навч.-метод. посібник для самост. вивч. дисц. - К.: КНЕУ, 2001
12. Васильков В. Г. Організація виробництва: Навч. посібник. — К.: КНЕУ, 2003. — 524 с

pitannya.rar [43,6 Kb]
testi.rar [30,52 Kb]