З 05 грудня по 09 грудня 2016 року в нашому училищі відбулися заходи, присвячені Всеукраїнському тижню права.

Тиждень розпочався із зустрічі з інспектором ювенальної превенції, майором поліції Нестеренко О.В., який провів лекцію на тему: «Профілактика скоєння адміністративних та кримінальних правопорушень серед дітей». Олександр Валерійович розповів про вік притягнення до відповідальності, основні види правопорушень, які скоюють неповнолітні та покарання за них, наголошуючи на тому, що перед тим як вчинити будь-яке протизаконне діяння, необхідно добре подумати про наслідки.

Серед учнів першого курсу (групи ВШП 9/16 та МКМ 9/16) 06 грудня було проведено правову вікторину «Знавці права», в якій, з рахунком 21:25, перемогла команда групи ВШП 9/16 «Фортуна» (капітан – Нємцев Руслан). Учні продемонстрували свої знання прав людини, дитини, а також вміння знаходити правові моменти в українському фольклорі, мистецтві, історії.

Зустріч з спеціалістом департаменту охорони здоров’я та соціальної політики міської ради сектору сім’ї та оздоровлення дітей Ткаченко О.Ф. та головним спеціалістом центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Сокуренко Х.С., присвячена Всеукраїнській акції «16 днів проти насильства» та профілактиці ВІЛ/СНІД серед молоді, відбулася 07 грудня.

08 грудня юрисконсультом училища Черненко О.В. проведено день консультування учнів, батьків, педагогів з питань правового захисту дітей, громадян. Розглянуті питання пенсійного забезпечення (пенсії за вислугою років), житлово-комунальні питання (право на житло, пільговий проїзд у транспорті, оформлення субсидій), пільги особам з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування при вступі до вищих навчальних закладів тощо.

Викладачами суспільних дисциплін 09 грудня було проведено Всеукраїнський урок «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини. Активну участь у підготовці до його проведення взяли учні груп ТУ, які підготували змістовні повідомлення про захист прав людини в Україні, серед яких: «Видатні борці за права людини у світі», «Історичний розвиток прав людини», «Конвенція ООН про права дитини», «Право дитини на сім’ю», «Право на освіту».

09 грудня відбулася зустріч груп І курсу та груп ТУ із заступником начальника служби у справах дітей адміністрації Заводського району Максимів О.Ю. у рамках правового навчання неповнолітніх та Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». Олена Юріївна навела приклади порушень прав дитини і запропонувала всім, за потреби, звертатися за допомогою до служби у справах дітей.

Також 09 грудня викладачем правознавства Черненко О.В. був проведений антикорупційний урок за матеріалами програми розвитку ООН в Україні до Міжнародного дня боротьби з корупцією.

Для загального огляду було виставлено інформаційні стенди «Всеукраїнський тиждень права», анонс заходів до тижня права в ДВПУ та виставка правової літератури в бібліотеці «Сучасні правовідносини: реалії та перспективи».

Тиждень права не пройшов непоміченим, заходи, які були проведені знайшли відгук у серцях і свідомості наших учнів.

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ ПРАВА

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ ПРАВА

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ ПРАВА